دوره ی جامع طراحی دارو

اطلاعات دوره جامع طراحی دارو موسسه سارای 


معرفی طراحی دارو

طراحی دارو علم جدید و بسیار کاربردی می‌باشد که با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری برای طراحی یک دارو بر مبنای یک هدف زیستیِ مشخص انجام میشود

طراحی دارو یعنی طراحی هدفمند مولکولی (به وسیله نرم افزار) که میتواند پروتئین یا هر نوع مسیر متابولیکی را فعال و یا غیر فعال کند.

با ورود طراحی دارو به صنعت داروسازی، هزینه و زمان و به طور کلی پروسه ساخت و تولید دارو را کاهش و باعث افزایش کیفیت دارو و راندمان خواهد شد.


بازار کار

تکنسین های طراحی دارو میتوانند در امور تحقیقاتی، شرکت های دارویی (بخش تحقیق و توسعه - R&D) و پروژه های تحقیقاتی و صنعتی در زمینه دارویی مشغول به کار شوند. 


دستمزد

میانگین حقوق تکنسین طراحی دارو از 5 تا 20 میلیون تومان متفاوت است و وابسته به مهارت، تجربه، سابقه کاری و عوامل دیگر می باشد.


با توجه به اینکه علم طراحی دارو علمی جدید و کاربردی میباشد بهتر است آن را به صورت علمی و کاربردی فرابگیریم، چرا که تسلط و داشتن مهارت کافی و تجربه در این امر از مهمترین عوامل برای موفق بودن در این حیطه میباشد. 

 با شرکت در دوره های طراحی دارو دپارتمان تخصصی شیمی و دارو موسسه سارای میتوانید این مهارت کاربردی رو با شرایط ویژه کسب نمایید


 سرفصل های دوره

- شناخت دارو

- آشنایی با مبانی و مراحل طراحی دارو

- آشنایی با ساختار پروتئین ها

- مقدمه ای بر بیوانفورماتیک 

- داکینگ مولکولی 

- آموزش نرم افزار داکینگ

- تفسیر نتایج حاصل از داکینگ مولکولی 

- معرفی دیتابیس ها

- آشنایی با دارورسانی

- مراحل ساخت و تکوین دارو

- تحلیل و بررسی صنعت داروسازی

 به صورت کاربردی


طرح تمدید دوره

تمدید دوره چیست؟

اگه در جلسه ای از دوره حضور نداشتید و یا در اون جلسه با مشکلی مواجه بودید، میتونید از طرح تمدید دوره استفاده کنید و اون جلسه رو به صورت رایگان در دوره ی بعدی شرکت کنید و به این ترتیب شما در اون مبحث مسلط میشید. 


 طول مدت دوره

 8 جلسه

لازم به ذکر است در این دوره به اصول طراحی دارو و مباحث کاربردی آن پرداخته میشود 


گواهینامه پایان دوره

در صورت کسب نمره قبولی و پس از ارائه پروژه طراحی دارو به شما مدرک معتبر ارائه میشود

  • توضیحاتی پیرامون گواهینامه دوره:

مدرک از طرف موسسه سارای بهتون داده میشه و موسسه ثبت شده و معتبر هست. 

 اما اون چیزی که بیشتر از مدرک حائز اهمیت است مهارت شماست، چرا که هیچ شرکت و یا کارفرمایی به صرف داشتن مدرک به شما حقوقی پرداخت نخواهد کرد! 

جهت دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام اولیه در دوره اینجا کلیک کنید