رشد پذیرش مراقبت های بهداشتی به بازار API بسیار سود رسانده است. تمرکز بیشتری بر دسترسی به مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه وجود دارد و این منجر به افزایش دسترسی به داروها شده است و به نوبه خود باعث رشد بازار به عنوان یک اصل می شود.

آسیا و اقیانوسیه یک منطقه جغرافیایی مهم است و دارای تعدادی از کشورهای در حال ظهور از نظر تولید API است. اگرچه نسبت هزینه های مراقبت های بهداشتی در منطقه APAC نسبتاً پایین است، نرخ رشد در این منطقه استراتژیک از بازارهای بالغ در آمریکای شمالی و اروپا پیشی گرفته است. افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی منجر به دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت همراه با تقاضای بالاتر برای محصولات دارویی در سراسر APAC شده است.

 برای تولید کنندگان دارو، مواد تشکیل دهنده دارویی فعال (API) از اهمیت بالایی برخوردار هستند زیرا کیفیت آنها اثربخشی محصولات را تعیین می کند. با این حال، همه شرکت‌های داروسازی دارای قابلیت‌های ساخت API داخلی نیستند و برای یک شرکت امکان‌پذیر نیست که همه APIهای مورد نیاز برای ارائه فرمول‌بندی خود را تولید کند. تمرکز شدید بر تجاری سازی داروها و کاهش هزینه های عملیاتی با برون سپاری فعالیت های تحقیق و توسعه می تواند کارایی سازمان را به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشد.

به منظور همگام شدن با صنعت، بسیاری از شرکت‌های متمرکز بر محصولات ژنریک از طریق خرید به توانایی‌های خود ادامه خواهند داد. شرکت‌های مبتکر در حال ایجاد امکانات خود برای پیگیری حوزه‌های درمانی جدید مورد علاقه هستند، در حالی که سایرین به سمت برون‌سپاری توسعه، افزایش مقیاس و تولید تجاری API به سازمان‌های توسعه و تولید سفارشی با قابلیت‌های متنوعی که می‌توانند یک فروشگاه یک‌جا ارائه دهند، گرایش دارند.

لینک مقاله